Аграрна біржа готується до запуску спотового ринку

02.07.2012

Аграрна біржа має намір цього літа здійснити тестові торги на спотовому ринку. Про це заявив керівник Аграрної біржі Олександр Марюхніч. За його словами, перші поставки агропродукції за спотовими договорами відбудуться вже в цьому маркетинговому році.

«Спотовий біржовий майданчик сформується у найближчій перспективі. Вже у липні-серпні Аграрна біржа запустить тестові торги на аграрному ринку. Ми маємо всі можливості для того, щоб даний проект став успішним», - сказав Олександр Марюхніч.

Він також додав, що всі учасники торгів матимуть доступ до спеціалізованого навчання. Мова йде  про отримання аграріями практичних навичок у роботі з системою спотових торгів та постійний супровід спеціалістів Аграрної біржі під час торгів.

«Ми запрошуємо всіх охочих прийняти участь у нашій освітній програмі по роботі на спотовому ринку. В центральному офісі Аграрної біржі працює спеціально підготовлений центр, де аграріїв ознайомлять, насамперед, з механізмами електронних біржових торгів. Крім цього, тут відбуватимуться тематичні семінари, навчально-роз’яснювальні заходи. Ми розуміємо, що освітні програми є важливим елементом на етапі підготовки та запуску цивілізованих біржових торгів в аграрному сегменті,  а тому працюємо над тим, щоб українські користувачі використовували функціональність торгової системи на повну потужність», - акцентував Олександр Марюхніч.

Зазначимо, що наразі торгівля товарами в аграрному секторі України більшою мірою відбувається поза біржовими майданчиками.

Запуск спотових торгів на Аграрній біржі може повністю змінити ситуацію на ринку – в результаті повноцінного функціонування біржових механізмів аграрії отримають ряд переваг: справедливе ціноутворення, прозорі торги і надійний та ліквідний майданчик для торгівлі. Бюджет країни, своєю чергою, буде забезпечений стабільними надходженнями від експорту українського збіжжя, а перевагами біржової торгівлі матимуть змогу скористатися всі учасники аграрного ринку України.