Банки стали більше цікавитися кредитуванням АПК - експерт

08.04.2013

Українські банки стали більше цікавитися кредитуванням сільгоспвиробників. Фінансування підприємств агропромислового комплексу у формі банківських кредитів становить приблизно чверть всіх доступних ресурсів (25-26%).
 
Про це сказала начальник відділу розробки механізмів фінансування проектів компанії Pro-Consulting Ірина Перелі, повідомляє УКРІНФОРМ.
 
"Кредитування аграрного сектору багатьма комерційними банками останнім часом розглядається як цікавий та перспективний напрямок. При цьому найбільш затребуваними фінансовими продуктами для підприємств аграрного сектору є: сезонні кредити на вирощування сільськогосподарських культур, інвестиційні на придбання сільськогосподарських активів, кредити для агробізнесу (довгострокові фінансові продукти (на 5-7 років), спрямовані на розширення бізнесу), а також фінансовий лізинг сільськогосподарської техніки", - сказала експерт.
 
Вона відзначила, що торік на ринку банківського кредитування сільгосппідприємств стали з'являтися нові гравці. "Так, з окремими програмами з кредитування агробізнесу на ринок вийшли АктаБанк, Банк Кредит Дніпро, Всеукраїнський банк розвитку, Ерсте Банк, ПУМБ. Не здають своїх позицій у сегменті кредитування сільськогосподарських підприємств також Райффайзен Банк Аваль, КредіАгріколь Банк, VAB Банк, ПриватБанк, Укрексімбанк", - підкреслила Перелі.
 
Вона також нагадала, що в серпні 2012 року частка аграрних кредитів у загальному обсязі кредитів зросла до 6,3% і досягла найвищого свого значення з жовтня 2009-го, зазначила фахівець. А в листопаді 2012 року в аграріїв з'явився новий інструмент залучення фінансових коштів - аграрні складські розписки. Це - гарантійні документи зі складу на запаси сільськогосподарської продукції певного виробника, які можуть використовуватися як забезпечення (застава) для отримання кредиту. Такий механізм залучення грошей запропонували відразу декілька банківських установ країни.
 
«Відносно застави варто сказати, що на сьогодні банківські установи висувають більш високі вимоги до заставного майна, ніж раніше. При цьому значення коефіцієнта покриття кредиту заставним майном коливається від 1,5 до 2. Це означає, що якщо підприємство надає в заставу якийсь об'єкт ринковою вартістю 2 млн грн, то воно може розраховувати на залучену суму кредиту обсягом в 1 млн грн», - каже експерт.
 
Як повідомляв УКРІНФОРМ, за даними Мінагропроду, дефіцит коштів на весняно-посівні роботи в аграрному секторі становить близько 7,9 млрд грн, які планується залучити завдяки кредитам та через механізм форвардних закупівель зерна. Своїми коштами сільськогосподарські підприємства збираються профінансувати необхідні роботи в сумі 31 млрд грн.УКРІНФОРМ