Міністр АПП М.Присяжнюк не виключає в майбутньому використання ГМО-культур в Україні для наукових цілей.

12.06.2013

Вчора, 11 червня 2013 року на прес-конференції після відкриття насіннєвого заводу компанією DuPont Україна (с.Стасі, Полтавська обл.) Міністр  АПП Микола Присяжнюк заявив, що він не виключає використання ГМО-культур в Україні в майбутньому для наукових досліджень та перевірки реакції українського ринку.

Зараз в українському суспільстві (як у межах Академії аграрних наук, так і з провідними насіннєвими компаніями) проходять дискусії й обговорення по питанню ГМО. «Ми домовились, що ми після урегулювання законодавства приступимо до експериментальних полів в закритому режимі, щоб зрозуміти ефективність і наслідки використання генної інженерії в кормових культурах.», - сказав Міністр.

Коментар УкрАгроКонсалт:

Із збільшенням світового населення постійно росте попит на продукти харчування.  В світі поступово збільшується кількість країн в яких дозволяється використовувати ГМО культури, включаючи Європу. Цілями  таких дій є  збільшення обсягу експорту зернових та олійних культур в майбутньому.  Для цього треба провести наукові дослідження на території України (оцінка якості отриманого врожаю, вплив на грунт та навколишнє середовище тощо).