Буковинці будуть забезпечені продовольчим зерном у повному обсязі

05.07.2012

Буковинці будуть забезпечені продовольчим зерном у повному обсязі. Про це сьогодні, 5 липня, повідомив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв на семінар-нараді у Сокирянському районі.

Мова йшла про організацію збирання ранніх зернових колосових та зернобобових культур, підготовку ґрунту до посіву озимих культур та розвиток тваринницької галузі. Керівник крайової виконавчої влади зазначив, що жнива є етапним підсумком роботи селян та вимагають високого рівня організації, відповідальності і скоординованої дії багатьох структур. «Попередні підрахунки свідчать, що, незважаючи на морози на початку року та не надто сприятливі погодні умови, на полях області сформувався хороший урожай зернових та зернобобових культур. Ми очікуємо зібрати близько 536 тисяч тонн зерна, в тому числі зернових колосових і зернобобових культур біля 200 тисяч тонн, з них озимої та ярої пшениці – 141 тисячу тонн. Таким чином, це дасть нам можливість забезпечити населення області продовольчим зерном у повному обсязі», - підкреслив Михайло Папієв.

Також він наголосив на необхідності проведення повного та якісного комплексу робіт зі збирання, перевезення та зберігання врожаю. Михайло Папієв повідомив, що структура раннього зернового клину області та наявна кількість зернозбиральної техніки  дозволять аграріям провести жнива в оптимальні строки. «Ми не повинні допустити втрат врожаю. Таке завдання стоїть перед кожним аграрієм області. Якщо є проблема завантаженості на один зернозбиральний комбайн, то варто вирішити це питання шляхом залучення техніки з інших районів області», - наголосив голова обласної державної адміністрації. Керівник крайової виконавчої влади акцентував увагу присутніх на важливості заготівлі необхідної кількості насіння, враховуючи регіональні потреби краю, організації продажу зерна до Аграрного фонду України та зробити усе для того, аби механізм його закупівлі через біржі був прозорим.

 

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОДА