На Рівненщині через посуху менша врожайність зернових та ріпаку

27.07.2012

На Рівненщині повним ходом тривають жнива. Агропідприємства вже зібрали майже полову посівів зернових та зернобобових. Тим часом на Рівненщині з робочим візитом побував заступник міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий. Він особисто перевірив якість збирання зернових у агропідприємствах краю.

У краї вже зібрали ранні зернові та зернобобові на 40 відсотках площ. А це 86 тисяч гектарів.  На сьогодні сільгоспвиробники намолотили 259 тисяч тонн зерна при середній урожайності трохи більше, ніж 30 центнерів із гектара.

— Традиційно найкраще жнивують у Здолбунівському, Млинівському, Радивилівському та Гощанському районах, — зауважив  перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко.  — Середня урожайність в цих районах —  від 31 до 34 центнерів із гектара.

Орім того, аграрії краю завершують збір ріпаку. На Острожчині, Дубенщині та Демидівщині його обмолотили 80 відсотків посів ріпаку. Натомість у Рівненському  районі зібрі ріпаку вже завершують. Закінчують збирати й озимий ріпак. Водночас в Острозькому, Демидівському та Дубенському районах його обмолотили на 80 відсотках площ.

Зібрали ріпак і у сільгогосппідприємстві імені Воловікокова на Гощанщині.

— Урожайність ріпаку цьогоріч дуже низька. В середньому зібрали лише 25 центнерів з гектара, — розповів директор підприємства Микола Пилипчук. —   А зараз вже приступили до збирання зернових. Маємо найближчим часом обмолотити 1500 гектарів ячменю та 800 гектарів пшениці.

Під час відбудування області темпами жнив поцікавився заступник міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий. Зокрема, заїхав він на поля СГП "Імені Воловікова".

— Рівненщина показує непогані результати за темпами збирання та врожайності, — розповів  заступник міністра. — Насамперед це пов’язано з кращими погодними умовами, ніж у інших областях.  Рівненська область за врожайністю десята в загальнодержавному рейтингу, а в Західному регіоні — займає третю сходику.

Тим часом на сертифіковані зерносклади краю надійшло 14 тисяч тонн ріпаку нового врожаю, 11,3 тисячі тонн ячменю, 6 тисяч тонн пшениці, 800 тонн жита. Найбільше зерна заготовлено ДП "Радивилівський КХП" — 16,5 тисячі тонн.Рівненська газета