На Волині планують зібрати 790 тисяч тонн зерна

12.07.2012

Жнива на Волині розпочалися у День Конституції, 28 червня. За попередніми прогнозами, цьогоріч місцеві аграрії планують зібрати 790 тисяч тонн зернових, у тому числі в агроформуваннях - 420-425 тисяч тонн.

Загалом у господарствах області в поточному році площа збирання зернових та зернобобових культур становить 272 тис. га, що на 7% більше, ніж минулоріч.

На сьогодні практично на всій площі обмолочений ячмінь, урожайність якого становить 35 центнерів/га. Зокрема у ТзОВ "Волинь-Нова" Горохівського району – 79 ц/га, СГПП "Несвіч" Луцького району – 50, ТзОВ "П”ятидні" Володимир-Волинського та ПСП "Озірці" Горохівського району - по 48 ц/га кожен.

Озима пшениця обмолочена на площі понад 7 тисяч гектарів. У середньому урожайність в області становить 35 ц/га, а у СГПП "Рать" Луцького району перші площі озимої пшениці видають по 76 центнерів.

Також на третині площ обмолочений озимий ріпак. Його урожайність - 28 ц/ га

На цьогорічних жнивах працюють 3,4 тисячі зернозбиральних комбайнів. При включенні у роботу наявного парку комбайнів площа збирання за день становитиме 17-18 тис. га. За гарних погодніх умов єможливість вже у липні завершити жнива.


Відомості.UA