Нібулон майже завершив збирання ранніх зернових культур

31.07.2012

Середина гарячого літа. На полях компанії майже завершене збирання ранніх зернових культур. Максимально задіяні трудові та технічні ресурси підприємства, до робіт залучено всю збиральну техніку.
 
Своєчасно переміщені зернозбиральні комбайни з філій Півдня та Сходу до Вінницької, Хмельницької, Житомирської областей з метою максимально оперативного завершення комплексу робіт.

На даний момент на полях компанії працює понад 50 комбайнів та близько 200 одиниць техніки на переміщенні партій зерна. Щодня здійснюється збирання та переміщення на елеватори компанії понад 3000 тонн зерна.
 
На сьогодні повністю завершено збирання озимого ріпаку. Високі показники продемонстрували філії «Південний Буг» (директор Кобченко О.В.) - 34,4 ц/га, а також філія «Кам’янець-Подільська» (директор Богачик С.В.) - 26,3 ц/га.

На підприємстві повністю завершено збирання озимого та ярого ячменю. Максимальних результатів урожайності при збиранні озимого ячменю досягнуто у філіях «Південний Буг» (директор Кобченко О.В.) та «Мрія» (директор Кучмар А.В.)  - 49,6 ц/га та 36,2 ц/га відповідно. Для філії «Мрія» дані показники по озимій культурі найвищі за період ведення господарської діяльності в структурі підприємства з 2010 року.  
 
Ярий ячмінь не є профільною культурою підприємства, незначні обсяги її вирощуються з метою забезпечення тваринництва, використовується також як страхова культура.           
      
В поточному сезоні максимальні результати при вирощуванні даної культури продемонстрували філії «Старобільська» (директор Юник М.Й.) та «Троїцька» (директор Ільмінський А.О.) – 35,0 ц/га та 32,5 ц/га відповідно. Для філії «Старобільська» дана врожайність є максимальною за всю історію підприємства та ведення господарської діяльності з 1999 року.
 
Озима пшениця є основою зернового клину підприємства. До звітної дати збирання культури завершено (21,5 тис. га).
 
Складними виявилися погодні умови на Півдні, аграріям було важко отримати гідний врожай культури в умовах жорстоких осінніх та весняних посух, сильних зимових морозів та весняних суховіїв. Тим ціннішим є кожне зерно, отримане аграріями підприємства в даній зоні. І незважаючи на те, що цифри врожайності не є рекордними, нам є за що подякувати трудовим колективам філій Миколаївської, Черкаської і Полтавської областей. Так, у філії «Врадіївська» (директор Сакерін С.А.) досягли врожайності озимої пшениці у 30,9 ц/га, «Прибужанівська» (директор Трічева О.Я.) – 28,9 ц/га, «Чигирин»  (директор Трипуз О.С.) – 28,6 ц/га.
 
У поточному сезоні, як ніколи, спрацював один з основних принципів, які застосовуються на підприємстві у виробництві – диверсифікація ризиків. З урахуванням розташування площ в усіх ґрунтово-кліматичних зонах врожай ранньої групи буде отримано не нижче, ніж в минулому році.     

Так, продемонстровано високі показники філіями Луганської області – «Сватівська» (директор Безкоровайний М.Г.) – 46,8 ц/га, «Троїцька» (директор Ільмінський А.О.) – 45,8 ц/га.  Це найвищі показники у вказаній зоні за останні чотири роки. Добрі результати демонструють філії Вінницької та Житомирської областей: «Бистрицька» (директор Сорока І.В.) - 55,3 ц/га, «Романівська» (директор Кулибаба Ю.С.) - 48,8 ц/га, «Чуднівська» (директор Заплетнюк П.І.) - 47,2 ц/га.
 
Значно випередили луганчан та житомирців філії «Присеймівська» (директор Сергієнко О.В.) та «Мрія» (директор Кучмар А.В.), де зафіксовано врожайність культури понад 63,5 та 60,1 ц/га відповідно.
 
Особливо варто відзначити високу якість отриманого зерна озимої пшениці – понад 70% партій відповідають першому та другому класам!
 
Можна констатувати факт отримання високої урожайності даної зернової культури аграріями Північного, Східного та Західного регіонів країни. Вже вкотре аналітичний сектор виробничого відділу виявився правим, спрогнозувавши валовий збір озимої пшениці на рівні близько 15 млн тонн в цілому по країні.
 
Завдячуючи широкій географії розташування виробничих філій підприємства, а це 10 областей нашої країни, легко аналізувати стан сільськогосподарських культур, інтерполюючи власні результати вдається край вдало прогнозувати рівень врожайності культур на регіональному рівні.
 
Чітко просліджується тенденція недоотримання врожаю зернових у Південних регіонах, але це не вся країна. Збиральні площі пшениці в областях, що зазнали посухи, не перевищують третини посівів у цілому по Україні. За досвідом інших років, врожайність пшениці по компанії перевищує показники по державі в межах 32-35 відсотків, завдяки чому, можна спрогнозувати врожайність культури в Україні в межах 28,0 цга та валовий збір озимої пшениці на рівні 14,5-15,0 млн тонн.
 
Високі результати при збиранні пшениці демонструють аграрії Вінницької, Житомирської, Київської, Хмельницької, Луганської, Харківської областей, за рахунок цього позитивний для продовольчої безпеки баланс зерна буде збережено.
 
Дані розрахунки вказують на більш оптимістичні показники збору зернових та пшениці, ніж раніш прогнозовані навіть деякими офіційними джерелами.
 
Враховуючи особливості року варто відмітити факт отримання аграріями в поточному сезоні врожаю пшениці з високими показниками якості: отримане зерно йде в межах першого-третього класів й на ринку спостерігається невелика кількість фуражних партій. Дана тенденція вказує на достатню збалансованість внутрішнього ринку пшениці.  
 
Зважаючи на перехідні залишки минулого сезону в кількості 3,014 млн тонн та очікуваний цьогорічний врожай зерна пшениці в межах 15,0 млн тонн, орієнтуючись на внутрішню потребу держави в кількості 11,5 млн тонн, можна зробити висновок про те, що зерновий ринок України в поточному сезоні буде повноцінним та самодостатнім.
 
Із завершенням збирання ранніх зернових культур роботи не припиняться. Вже зараз повним ходом йде підготовка ґрунту під посів. Оброблено понад 12000 га непарових площ. Підготовлено до посіву близько 8000 га парових площ. Продовжується заготівля кормів, в даний момент розпочато закладку силосу у ДП «Лідієвське».
 
Фахівцями виробничого відділу проводяться тендерні процедури із закупівлі посадкового матеріалу озимих культур, мінеральних добрив, засобів захисту рослин і т. ін.