Продовольча безпека та безпека продовольства – органічний вектор

19.12.2012

ПРЕС-АНОНС прес-конференції


«Продовольча безпека та безпека продовольства – органічний вектор»

Учасники: Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, науковий керівник Центру «Полтава-Органік» Павло Писаренко, Голова Асоціації «Чиста Флора» Михайло Стовп’юк, Голова Правління Асоціації учасників органічного виробництва «Біолан Україна» Василь Пиндус.

Дата проведення: 20 грудня 2012 р. (четвер). Час проведення: 12-00 – 13-00

Місце проведення: Київ, вул. Шамрила, 23, Інформаційне агентство «ЛІГАБізнесІнформ».

До чого може призвести сучасне інтенсивне господарювання на землі, як використовуються природні ресурси та як це все впливає на біорізноманіття та на природу в цілому? Ті, хто застосовує інтенсивні методи господарювання на селі, хвилюються лише про нарощування виробництва, збільшення прибутків, не зважаючи на довкілля, здоров’я як селянина, що працює на землі, так і споживача, який купує готову продукцію у магазині і не відає про її склад, властивості та можливий негативний вплив на його здоров’я! Все актуальнішим стає не лише збільшення виробництва, але й забезпечення належного рівня безпечності продуктів харчування. Найбільш актуальною відповіддю на це питання стає органічне сільське господарство. При цьому численні міжнародні дослідження свідчать, що при підтримці цих методів господарювання безпечними органічними продуктами можна нагодувати світ.

І в Україні 155 виробників на площі понад 270 тис. гектарів кардинально змінюють власні принципи діяльності, використовують органічні методи господарювання, часто отримуючи значно вищі урожаї, ніж в середньому в регіоні чи країні й сертифіковані як органічні у відповідності з вимогами регулювання Євросоюзу.

При виробництві органічних продуктів використовуються лише натуральні методи переробки, заборонено використання синтетичних ароматизаторів, барвників, консервантів, підсилювачів смаку, шкідливих добавок. І все це відповідає критеріям екологічності, що гарантується регулярними інспекціями незалежних експертів, які щорічно підтверджують своїми сертифікатами відповідність дотримання всіх вимог стандартів ЄС щодо органічного виробництва.

У світі споживання органічних продуктів досягло суми 60 млрд.долл.США! В Україні суспільство теж почало усвідомлювати, що таке справжні сертифіковані органічні продукти і чим вони вигідно відрізняються від більшості інших присутніх на полицях продуктів, через що внутрішній ринок їх споживання стало зростає. За даними Федерації органічного руху України, сучасний внутрішній споживчий ринок органічних продуктів в Україні почав розвиватись з 2006 р., сягнувши в 2008 р. 600 тис. євро, 2009—1,2 млн. євро, 2010-2,4 млн. євро, в 2011 р. – зріс до 5,1 млн.євро, продовживши зростання у 2012 р.

Цьому в значній мірі сприяли ряд заходів, організованих учасниками органічного руху, зокрема:

- низка семінарів, тренінгів, конференцій;
- ярмарки та фестивалі, зокрема, Федерацією органічного руху України, спільно з ВГО "Жива планета", ДУ охорони навколишнього природного середовища в м. Києві, Асоціацією «Біолан», іншими партнерами, за підтримки Проекту USAID Агроінвест та інших прибічників органіку, було проведено в Києві 8 вересня 2012 р. вже Четвертий Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів, який відвідали тисячі киян та гостей столиці;
- за підтримки Німецького товариства GIZ, протягом осені 2012 р. Федерацією органічного руху України проводилася інформаційна кампанія для споживачів з популяризації міжнародного маркування сертифікованих органічних продуктів “Євролисток”.  У супермаркетах Києва здійснено промо-акції з роз’ясненням споживачам, як відрізнити та знайти справжні органічні продукти, вручалися безкоштовні подарунки від вітчизняних виробників сертифікованої органічної продукції. У рамках Фестивалів BEST FOOD FEST для відвідувачів також було успішно організовано цілу низку цікавих органічних акцій.
Під час прес-конференції її учасники підведуть підсумок розвитку в Україні органічного сектору, за результатами якого найкращі виробники, переробники, торгові марки та інші активні учасники органічного руху України за результатами роботи в 2012 р. будуть нагороджені почесними дипломами. Найкращі українські органічні виробники мають своє обличчя і ми Вам пропонуємо подивитись їм у вічі та задати свої запитання.

Акредитація відбуватиметься за журналістським посвідченням в Інформаційному агентстві «ЛІГАБізнесІнформ».

Контактна особа: Андрій Коняшин, тел. (044) 425-55-25, ел.пошта: uaf@organic.com.ua

Прес-конференція організовується за підтримки Проекту USAID Агроінвест.