Україна зменшила експорт солодощів на $ 388 млн

24.09.2012

За перше півріччя 2012 року Україна скоротила експорт кондитерських виробів на 5,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року - до 137,66 тис. тонн продукції.

Про це повідомляє Державна служба статистики.
 
За даними Держстату, у грошовому еквіваленті експорт скоротився на 5,1% - до $ 388 млн.
 
Але також скоротився імпорт кондитерської продукції в Україну. За цей період закордонних солодощів поставили у 2,7 рази - до 25,24 тис тонн, що у грошовому вираженні становить на 16,9% , або майже до $ 98 млн менше.
 
Згідно з даними відомства, зокрема, експорт кондитерських виробів з цукру без вмісту какао, до яких відносять карамель і білий шоколад, скоротився на 11,5% - до 47,86 тис тонн (у грошовому вираженні $ 98,63 млн). При цьому імпорт цієї продукції зменшився на 19,5% - до 9,67 тис тонн ($ 29,72 млн).
 
Держстат також повідомив, що експорт шоколаду та інших виробів з какао скоротився на 2,6% - до 89,8 тис тонн (у грошовому вираженні $ 289, 41 млн). При цьому імпорт зазначеної продукції зменшився в 3,5 рази - до 15,57 тис тонн ($ 68,27 млн).
 
Як зазначили у відомстві, основними покупцями у січні-липні цього року українських кондитерських виробів з цукру без какао були Росія, Азербайджан, Казахстан, Туркменістан, Грузія, Латвія і Білорусь, основними постачальниками - Росія і Туреччина.
 
У той же час, основними покупцями українського шоколаду за цей період стали Росія, Азербайджан, Білорусь, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Грузія, постачальниками - Росія, Нідерланди і Польща.
 
Нагадаємо, що експорт українських солодощів знижується другий рік поспіль. Однією з основних причин падіння експорту продукції, кондитери називають обмеження, які впроваджують на ввіз українських солодощів країни Митного союзу (Росія, Казахстан, Білорусь).  
 
Україна в січні-травні 2012 року скоротила поставки кондитерських виробів закордон на 6%, порівняно з аналогічним періодом 2011 року - до 100,32 тис тонн продукції. Минулого року зниження становило 5,3% у порівнянні з 2010 роком.
 
"Є відповідна угода в митному союзі про застосування спеціальних захисних, компенсаційних та антидемпінгових заходів на перехідний період. Там передбачається прискорена процедура поширення, за якою вони визначають, яку долю підприємство має на спільному ринку. Якщо ця доля перевищує 25% - то ці заходи поширюються на всі країни Митного союзу. Навіть без досліджень, яке б говорило, чи є підстави для такого поширення", - пояснив у коментарі iPress.ua президент асоціації "Укркондпром" Олександр Балдинюк.
 
Ринок СНД є важливим для України сьогодні, оскільки більшість солодощів українські виробники експортують саме до Росії, Азербайджану, Казахстану, Туркменістану, Грузії (країна вийшла зі складу СНД), Білорусі та ін.

 

iPress.ua