Валовий збір зерна на Дніпропетровщині планується збільшити вдвічі

22.03.2013

Валовий збір зерна на Дніпропетровщині планується збільшити вдвічі – із 1,5 млн. тонн зерна у 2012 році до 3 млн. тонн у 2013 році. Для цього під цьогорічний врожай вже засіяно 671,6 тис. га озимих культур. На черзі ще 1 млн. 220 тис. га ярового клину. Про це повідомив в.о. директора департаменту агропромислового комплексу і розвитку сільських територій Дніпропетровської облдержадміністрації Вадим Удовицький на прес-конференції.

Вадим Удовицький зазначив, що для того, щоб забезпечити в регіоні вчасний посів на весні, була проведена масштабна підготовча робота ще восени. Зокрема, посіяли 671 тис. га озимих культур, з яких 591 тис. га – це пшениця та 78 тис. га – рапс.

«Ми отримали 100% сходів озимих культур, – каже  Вадим Удовицький. – Завдяки чіткій посівній компанії, всі площі озимих культур перезимували і знаходяться у доброму та задовільному стані. Наразі в області проводиться догляд за цими культурами - виконано більше 80% підживлення полів, на яких вони засіяні».

Також він зазначив, що за завданням голови ОДА Дмитра Колєснікова протягом березня цього року було проведено 4 кущові наради з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах цього року. Вони відбулися на території Нікопольського, Криворізького, Павлоградського та Новомосковського районів. У нарадах взяли участь представники всіх районів області. Це керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, представники наукових установ, а також органів влади – загалом близько 1,5 тис. осіб.

Вадим Удовицький наголосив, що у Дніпропетровській області весняно-польова кампанія забезпечена матеріальними ресурсами в достатній кількості. Це стосується обсягів закупленого насіння, мінеральних добрив, дизельного палива. Також до початку посівної компанії на 100% готова сільськогосподарська техніка - трактори, культиватори, сівалки та ін.

За його словами, повноцінна посівна кампанія в Дніпропетровській області почнеться в кінці березня на початку квітня. Проте в області вже зроблені перші пробні посіви – це 7,4 тис га ячменю.

«На сьогоднішній день перед аграріями області стоїть велике завдання. Нам необхідно посіяти 1 млн. 220 тис. га ярого клину. З них 215 тис. га ярового ячменю, 3 тис. га ярої пшениці, 357 тис. га кукурудзи та 411 тис. га соняшнику, картоплі 52,7 тис.га, овочів 32,5 тис. га», - сказав Вадим Удовицький.


Дніпропетровська ОДА