Цього року Херсонщина отримала рекордний урожай ранніх зернових

23.11.2015

“У області понад 400 тис. сільських мешканців. Це 40% усього населення. Нинішнього року працівники села зібрали 2,7 млн тонн зернових. Незважаючи на те, що через сильні зливи збір ранніх зернових затримався майже на два тижні, Херсонщина отримала рекордне валове виробництво ранніх зернових. З площі 721 тис. гектарів намолочено 2,43 млн тонн ранніх зернових при середній врожайності 33,7 центнера з гектара. Вал ранніх зернових на 160 тис. тонн більший, ніж у 2011 році (а він був рекордний!)”, – сказав присутнім директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Паливода.

Найвищу врожайність отримали господарства Каховського району — 39 центнерів з гектара, Нововоронцовського — 38, Новотроїцького — 37, Великоолександрівського — 35. Найбільший валовий збір ранніх зернових отриманий у Новотроїцькому районі (231 тис. т), Генічеському (207 тис. т), Білозерському (190 тис. т).

Вже традиційно Херсонщина лідирує в Україні за врожайністю сої — 34 центнери, з вирощування овочів — 1,2 мільйона тонн. Друге місце область посіла з виробництва яєць (майже 1,4 мільярда штук). За 9 місяців року вироблено валової продукції сільського господарства на 9,38 мільярда гривень. Темп зростання — 109%, що дозволило посісти перше місце в Україні. Також область тримає першість в країні з виробництва валової продукції на одну особу — 8767 гривень (по Україні — 4196 грн.).

За словами Олександра Миколайовича, Херсонщина має найбільшу питому вагу зрошуваних земель — 62%. В області їх налічується 427 тис. га. На сьогодні використовується 292 тис. га основного зрошення. «Завдяки наполегливості керівництва області в 2015 році Міністерство аграрної політики та продовольства України створило координаційну раду з питань залучення кредитних ресурсів на відновлення і розвиток систем зрошення, до якої увійшли представники державної влади, місцевого самоврядування, науковці та експерти Світового банку».

Впливовим інструментом у розвитку сільського господарства є залучення коштів міжнародної технічної допомоги. Цього року освоєно 27 млн гривень. На території області впроваджується 8 проектів. Створено 4 обслу­говуючі кооперативи у Білозерському і Горностаївському районах, які отримують грантову допомогу на при­дбання техніки та обладнання. Відкрито 4 сімейні молочні ферми.


ПостФактум

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи