Гармонізація законодавства України з європейським гарантує безпечність і якість харчових продуктів за принципом «від лану до столу» - Владислава Рутицька

15.05.2015

Про це заступник Міністра з питань євроінтеграції сказала під час конференції  в інформаційному агентстві «УНІАН». Зокрема, мова йшла про державну підтримку молочної галузі та  перспективи відкриття нових ринків.

«Міністерством аграрної політики та продовольства доопрацьовується проект Закону «Про безпечність та гігієну кормів». Готується до другого читання проект Закону  «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин».  Міністерством опрацьовані, а Верховною Радою підтримані в першому читанні закони України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин». Також вже подано на підпис Президенту важливий законопроект «Про побічні продукти тваринного походження не призначені для споживання людиною». Вищезазначеними документами передбачено здійснення гармонізації законодавства України до міжнародного законодавства, зокрема, до законодавства Європейського Союзу», - зазначила Владислава Рутицька. 

Окрім того, заступник Міністра додала, що виробництво та експорт харчових продуктів є найбільшою складовою агробізнесу в Україні. Але експорт продуктів переробки більш вигідний, ніж експорт сировини. Тому  переорієнтація виробників та збільшення частки переробленої продукції є важливим завданням.

«Міністерство аграрної політики та продовольства проводить активну роботу щодо освоєння нових ринків для реалізації молочної продукції вітчизняного виробництва в країнах Азії, Північної та Південної Африки, Північної та Південної Америки, Європи», - додала Владислава Рутицька.

 

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи