Незадоволений попит на фінансування в агросекторі щороку перевищує $7 млрд - Наталія Ільїна

09.09.2013

Підраховано, що обсяг незадоволеного попиту на фінансування в аграрному секторі України щороку перевищує $7 млрд, з яких $2,6 млрд потрібні для забезпечення посіву та збирання врожаю.

Про це сказала експерт з агрофінансування Проекту USAID «АгроІнвест» Наталія Ільїна на засіданні в Укрінформі у п’ятницю Національного прес-клубу з аграрних та земельних питань, повідомляє кореспондент агентства.

«Обсяг незадоволеного попиту на фінансування в аграрному секторі України щороку перевищує $7 млрд. Основною перешкодою, що заважає аграріям отримати це фінансування, є відсутність документованого руху грошових коштів. Проблема й у тому, що банки неохоче кредитують малих і середніх сільгоспвиробників», – зазначила експерт.

У свою чергу, президент Національної асоціації кредитних спілок України (НАКСУ) Петро Козинець підкреслив, що кредитні спілки велику увагу приділяють соціальному розвитку села. Зокрема, газифікації, будівництву житла, вирішенню побутових питань тощо. «Не буде соціального розвитку села, не буде і сільгоспвиробництва», – переконаний він.

Глава НАКСУ зауважив, що особисті селянські господарства домінують у виробництві овочів, фруктів, картоплі, молока та інших видів сільгосппродукції. Тому ставку на розвиток винятково великих господарств він вважає хибною, бо це гальмує розвиток аграрної галузі, сільської місцевості та руху кредитних спілок.

За спільним висновком учасників зустрічі, кредитування малих та середніх сільгоспвиробників є одним з пріоритетних напрямків діяльності кредитних спілок. За торішніми даними, 150 кредитних спілок-членів ВАКС видали понад 700 млн грн кредитів.УкрІнформ

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи