Оперативна інформація Мінагрополітики: хід польових робіт

08.08.2014

Станом на 07.08.2014 р.

Ранні зернові та зернобобові культури зібрані на площі 9,1 млн, намолочено – 32,5 млн тонн зерна.

 Головна продовольча культура – пшениця обмолочена на 5,7 млн га, намолочено 22,5 млн тонн зерна.

Ячмінь обмолочений на 2,9 млн га.

Жито зібране на площі 161 тис. га.

Крім того, ріпак обмолочений на 852 тис. га, намолочено – 2080 тис. тонн зерна.

Завершено жнива у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Кіровоградській та Полтавській областях, наближаються до закінчення господарства Миколаївської (99%), Харківської (99%), Одеської та Черкаської (97%) областей.

Найбільший валовий збір зерна зібрали у господарствах Одеської області – 3,0 млн тонн, Харківської – 2,9 млн тонн та Дніпропетровської –   2,4 млн тонн.

 

Складною залишається ситуація у Донецькій та Луганській областях. Проведення жнив, стримується у зв’язку з тим, що частина районів потрапила в зону проведення АТО,нижчі ніж в середньому по зоні Степу. За оперативною інформацією на 7 серпня у Донецькій області обмолочено 541,0 тис. га зернових та зернобобових культур, намолочено – 1,9 млн тонн зерна.

Щодо Луганської області то оперативна інформація протягом останнього тижня не надходила і точні обсяги зібраного урожаю невідомі. За останніми даними зібрано – 235,4 тис. га, намолочено 792,6 тис. тонн зерна.

Певний відсоток полів в цих областях продовжує залишатись небезпечними для проведення жнив, урожай на них перезріває та осипається.

 

Щодо якісних показників зерна.

За оптимістичними даними НААН України завдяки підвищеному температурному режиму та весняному підживленню озимини зерно озимої пшениці особливо у зоні Степу, сформувалось високої якості. Близько 72% - 75% зерна цієї культури, яка надійшла на сертифіковані склади, відноситься до продовольчої групи (1-5 клас), з них 60%  – зерно 1-3 класу, 12%  –            4-5 класу.

Разом з тим, за оперативними даними областей в центральній та західній частині держави ситуація дещо інша, а співвідношення продовольчого та непродовольчого зерна пшениці за песимістичними даними становитиме  45% на 55% , за оптимістичними – 50% на 50%.

В подальшому якість зерна, в першу чергу в західних областях, буде залежати від погодних умов та ступеню враженості рослин хворобами (Довідково: до 12% рослин в західних областях вражено фузаріозом, септоріозом, борошнистою росою).

 

Вплив погодніх умов на стан пізніх сільськогосподарських культур

Жарка, без опадів погода останнього тижня була дискомфортною для росту та розвитку пізніх культур.

На посівах кукурудзи в степовій зоні дефіцит вологи прискорив підсихання частини функціональних листків, виникли проблеми з повноцінним наливом зерна.

Якщо протягом найближчих 20 днів не буде опадів, потенціал урожайності зерна кукурудзи буде значно нижчим.

Посіви соняшнику знаходяться у фазі наливу сім’янок, високі температури за достатнього запасу вологи в грунті не мають суттєвого впливу на стан посівів.

У цукрових буряків триває приріст коренеплодів та інтенсивне цукронакопичення.  Стан посівів переважно добрий та задовільний.

 

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи