Парламентський комітет з питань транспорту схвалив два законопроекти спрямовані на сприяння розвитку річкових перевезень по українських річках

05.06.2015

Законопроект № 2712 — про внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства України та № 2713 — про внесення змін до Митного кодексу України.

«Ці законопроекти зможуть зберегти українські дороги від перевантажених фур і підштовхнуть використовувати один з найбільш екологічних видів транспорту, річковий транспорт, в Україні»,— зазначив народний депутат Олександр Урбанський під час презентації законопроектів. Урбанський також підкреслив, що законопроекти допоможуть залучити нові інвестиції та підвищити транспортний потенціал країни.

Так в Кодексі торговельного мореплавства України говориться, що виходячи зі статті 32, право плавання під Державним прапором України має судно, яке є державною власністю, належить громадянину України або юридичній особі, яка на 100% належить резидентам України. Статтею 131 Кодексу встановлено обмеження щодо здійснення внутрішніх перевезень судами під іноземним прапором за умови отримання дозволу Міністерства інфраструктури України.

Діючі норми створюють серйозний бар'єр не тільки для залучення іноземних інвесторів на ринок вітчизняного судноплавства, а й для українських судновласників, які часто в процесі здійснення господарської діяльності зацікавлені в повному або частковому залученні іноземних партнерів, а також ці норми не відповідають світовій практиці.

Проектом Закону пропонується надати право іноземним cуднам здійснювати внутрішні перевезення без окремого дозволу центрального органу виконавчої влади. Проектом іншого закону пропонується також оформити такі нововведення змінами до Митного кодексу.

Присутній на засіданні транспортного комітету Директор департаменту морського і річкового транспорту Андрій Затулко підтримав дані законопроекти і пояснив, що в України є великий потенціал використання річкових суден: «У Німеччині 23% перевезень припадають на річку, а в Україні лише 1%. Річка — самий економічно вигідний вид транспорту. Про це не раз говорили».

Директор департаменту морського і річкового транспорту зазначив що вітчизняні судновласники підтримують перераховані новації.

Комітет з питань транспорту Верховної Ради вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу ці законопроекти.


Парламентський комітет з питань транспорту
 

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи