"Перший молочний кооператив" виробляє 70% молока екстра ґатунку

20.02.2017

Свою роботу ТОВ «Перший молочний кооператив» розпочав у вересні. На даний момент воно об'єднує 27 ферм, які продають 8 500 тонн в місяць, 70% молока - екстра ґатунку. Про це повідомляє прес-служба АВМ.

«На сьогоднішній день  «Перший молочний кооператив» веде два види діяльності - об’єднання невеликих господарств для продажу молока як трейдер і ведення перемовин з переробниками молока від імені господарств-членів АВМ» - повідомляє Олена Жупінас, координатор ТОВ "ПМК".

«Ми збираємо молоко в невеличких господарствах, в яких до 6 тон молока,  та продаємо весь обсяг молока. Це дає нам змогу продавати молоко переробнику по єдиній ціні незалежно від його кількості. Так, із 01.10.2016 по 01.12.2016 ми можемо прослідковути ріст цін за здате молоко на господарствах, що об’єднані в «Перший молочний кооператив» - розповідає Олена Жупінас.

Українські фермери давно готові вступати у кооператив. Для прикладу, директор ПСП «Пісківське» Валерій Колоша не має сумнівів у тому, що молочна кооперація – це можливість подолати кризу в галузі.

Покищо, згідно нині діючого закону про кооперацію юридичні особи не можуть створювати виробничі кооперативи.  «Тому АВМ разом в ВАР внесли зміни в цей законопроект. І ми надіємося, що ВРУ в кінці першого - на початку другого кварталу 2017 року проголосує за зміни в законопроекті. І потім ТОВ «ПМК» зможе функціонувати як Перший молочний кооператив» - коментує Олена Жупінас.

«Наступним етапом буде побудова на базі Уманського молочного заводу накопичувального центру» - ділиться планами на майбутнє пані Жупінас.

Щоб дійти згоди і знайти спільне рішення, треба перш за все створити діалог: ділитися сумнівами і побоюваннями, вислуховувати опонентів і пропонувати власне бачення. Така можливість буде надана всім гостям Х Ювілейного міжнародного молочного конгресу, що буде проходити у Києві 2-3 березня 2017 року, які зацікавляться темою молочної кооперації.

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи