«Сварог Вест Груп» розширила потужності фруктосховищ до 8,7 тис. тонн

03.12.2013

Корпорація «Сварог Вест Груп» ввела в експлуатацію нове сучасне сховище з регульованим газовим середовищем (РГС) для зберігання плодової продукції ємністю 2,5 тис. тонн одночасного зберігання в с. Романківці Сокирянського району Чернівецької області.  Це друга черга великого сховища на 5 тис. тонн для зберігання яблук та груш у ТОВ «Буковинський сад» (входить до складу корпорації «Сварог Вест Груп»), перша черга якого була введена в експлуатацію в 2012 році. Загальна вартість інвестицій в будівництво та облаштування другої черги складає  близько 20 млн. грн.

За словами радника голови правління корпорації «Сварог Вест Груп» з питань садівництва Сергія Гавришева, збільшення потужностей фруктосховищ відбувається відповідно до виробничих потреб «Сварог Вест Груп». «Ми завчасно прогнозуємо можливі обсяги виробництва фруктів і закладаємо потужності для їх зберігання. Нововведене фруктосховище – це ще один вагомий крок до побудови цілісного виробничо-збутового фруктового комплексу, що включає в себе модулі вирощування-зберігання-сортування/пакування та реалізацію фруктової продукції», – коментує радник голови правління.

На сьогодні виробнича інфраструктура корпорації включає в себе 4 сучасних фруктосховища (усі з регульованим газовим середовищем – РГС, що дозволяє точно й плавно контролювати температуру в камерах та зменшувати втрати маси під час зберігання фруктів) загальною ємкістю зберігання фруктів 8,7 тонн. Усі холодильні системи виготовлені з європейських комплектуючих від провідних європейських виробників. «Зокрема, друга черга фруктосховища у с. Романківці оснащена обладнанням РГС голландської фірми Besseling та холодильним обладнанням італійського та німецького виробництва», – зазначає Сергій Гавришев .

Зберігання продукції у сучасних сховищах та сортування-пакування на сортувально-пакувальній лінії дозволяє здійснювати калібрування яблука за розміром і забарвленням відповідно до запиту мереж супермаркетів (наприклад, відібрати «дитяче яблуко» діаметром до 6,5 см, яке може вміститись в ручку дитини чи інших розмірів), пакувати і постачати у значних об’ємах екологічно чисту продукцію від серпня поточного року до травня наступного року.

«У останні два року років більша частина нашого врожаю продається в Україні, а менша частина - експортується в Росію. Частка експорту в Росію протягом останніх років дещо знизилася, оскільки знизилися реалізаційні ціни на російському ринку через велику пропозицію яблук з Польщі, виробники якої можуть продавати яблука по нижчих цінах через ряд пільгових європейських програм, хоча українське яблуко більш якісне за органолептичними (смак, твердість, запах) та екологічними показниками», – коментує радник голови правління «Сварог Вест Груп» з питань садівництва.
 
У 2013 році корпорація «Сварог Вест Груп» зібрала понад 10 тис. тонн яблук та понад 500 тонн груші. Окрім продажу фруктів до мереж супермаркетів, у сезоні 2013-2014 року корпорація планує виробити  300-400 тис. літрів соку прямого віджиму.

Садівництво
Корпорація «Сварог Вест Груп» займається садівництвом з 2007 р. На сьогодні у Сокирянському та Хотинському районах Чернівецької області розташовано 505 га інтенсивних яблуневих, грушевих і сливових садів на середньо- і низькорослих підщепах (посадки 2003-2005 рр. та 2008-2011 рр.), в тому числі 315 га на краплинному зрошенні. Сади посаджені і доглядаються за європейськими технологіями інтенсивного садівництва з використанням ефективної ущільненої схеми посадки невеликих дерев, що значно підвищує врожайність з гектара порівняно з попередніми технологіями. На базі підприємств працює автоматизована метеостанція, за допомогою даних якої проводиться моніторинг погодних умов та оптимізується система захисту насаджень.  

Вирощуються яблука сортів: Ренет Симеренко, Айдаред, Джонаголд, Чемпіон, Глостер, Голден Делішес, Сава, Гала, Слава та інші. Груші сортів: Ноябрська і Яблунівська. Сливи сортів: Ренклод і Стенлей. Для забезпечення підприємства якісними саджанцями потрібних сортів закладено сучасний плодовий розсадник.

Особливістю фруктового напряму корпорації «Сварог Вест Груп» є вирощування високоякісної продукції, тому при закладанні молодих садів активно використовується біогумус власного виробництва, як сучасне біодобриво. Біогумус дозволяє не тільки вирощувати екологічно чисту продукцію, а й істотно підвищує врожайність фруктових дерев.

Крім фруктосховища у с. Романківці Сокирянського району Чернівецької області ємністю 5 тис. тонн, вирощена продукція зберігається у сучасних сховищах з регульованим газовим середовищем (РГС) ємністю 1,2 тис. тонн і 2,5 тис. тонн у селах Кобoлчин та Вашківці Сокирянського району Чернівецької області. Також, на базі ТОВ «Буковинський сад» діє голландська оптична лінія Perfect для сортування яблук та груш потужністю 4,5 тонн на годину.

Про «Сварог Вест Груп»

Корпорація «Сварог Вест Груп» - найбільш ефективна та динамічна аграрна компанія Західної України. На сьогодні корпорація працює в двох областях – Хмельницькій та Чернівецькій. Земельний банк складає 80 тис. га. Основні напрями роботи підприємств корпорації:

•    рослинництво: вирощування зернових, олійних і технічних культур;
•    молочне і м'ясне тваринництво;
•    садівництво і овочівництво;
•    зберігання продукції (сучасні зерно-, овоче- і фруктосховища);
•    сучасні МТС.

Корпорація «Сварог Вест Груп» створена у 2003 році. Очолює корпорацію – голова правління Андрій Андрійович Гордійчук. 

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи