Тарифи на залізничні вантажні перевезення не підвищать. Поки що

22.05.2015

У Державній регуляторній службі України 21 травня 2015 року відбулася робоча нарада щодо обговорення проекту наказу Мінінфраструктури України "Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ним послуги".

Засідання відбулося під головуванням Голови ДРС К.М.Ляпіної та за участю представників громадських організацій і бізнесу. Від УАК участь у нараді узяла керівник проектів УАК М. Дідух.

Нагадаємо, що УАК раніше повідомляла про зазначену ініціативу Мінінфраструктури та зверталась до Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка щодо неприйнятності підвищення тарифів на вантажні перевезення залізницею.

Під час наради представник Мінінфраструктури (Кулачок В.О. – начальник відділу економічного аналізу у сфері залізничного транспорту Департаменту державної політики в галузі залізничного транспорту) презентував проект наказу та повідомив про необхідність підняття тарифів на залізничні вантажні перевезення уже найближчим часом. Оскільки Укрзалізниця оголосила технічний дефолт і наразі працює у збиток. А діючі тарифи на залізничні перевезення можуть призвести до повної зупинки роботи Укрзалізниці. Однак, прийняття такого рішення було не досить обґрунтованим, а рівень індексації тарифу (30%) не підтверджений жодними економічними розрахунками.

Представники громадських професійних організацій та бізнесу висловили принципову позицію щодо неможливості перегляду тарифів на залізничні вантажні перевезення. Одним із вагомих аргументів було те, що, відповідно до законодавства України, перегляд зазначених тарифів не може відбуватися кілька разів протягом одного року (Примітка: з 1 лютого 2015 року тарифи вже зросли на 30 %). Причому Укрзалізниця є природною монополією, водночас як інші галузі транспорту характеризуються наявністю конкурентного середовища. Також учасники наради наголосили на тому, що вантажні перевезення не є збитковими, а сьогодні суб’єкти господарювання – споживачі послуг Укрзалізниці і так вже субсидують пасажирські перевезення.

Голова ДРС К.М. Ляпіна повідомила, що Держрегуляторна служба відмовила Мінінфраструктури у погодженні згаданого проекту наказу. Тому тарифи на вантажні перевезення залізницею поки що підвищуватись не будуть.

За результатми наради вирішено:

  1.     Мінінфраструктури спільно з Держрегуляторною службою буде надано пропозиції керівництву Уряду щодо необхідності створення незалежного регуляторного органу у сфері перевезень.
  2.     З метою об’єктивної оцінки стану залізничної галузі провести найближчим часом публічне обговорення фінансового плану Укрзалізниці за участю Міністра інфраструктури, Міністра фінансів, Голови Державної регуляторної служби та громадськості.
  3.     Мінінфраструктури підготувати звіт щодо економічної ефективності попереднього підняття тарифів.


За результатами наради буде підготовлено Протокол.


УАК

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи