У поточному році аграрії Запоріжжя на 12,3 % більше витратять на посівну

12.02.2015

На проведення комплексу весняно-польових робіт аграріям області необхідно 2,4 млрд. грн    

У розрахунку на один гектар ріллі витрати складуть 1922 грн. Основне джерело покриття витрат — власні кошти і банківські кредити.

Про це з посиланням на департамент агропромислового розвитку, інформує прес-служба  облдержадміністрації.

«Для проведення весняно-польових робіт сільгосппідприємствам області необхідно 37,7 тис. тонн мінеральних добрив у діючій речовині, в тому числі аміачної селітри — 24,7 тис. тонн.

На сьогодні закуплено 17,9 тис. тонн мінеральних добрив, що складає 47% від потреби, аміачної селітри — 16,1 тис. тонн або 52%», — зазначено у повідомленні.

Як зазначають аграрії, за рік ціни зросли як мінімум у півтора-два рази нині вартість тонни добрив складає понад 7 тисяч гривень, і вона ще буде зростати

«З одного боку добре те, що ми вже наполовину забезпечені добривами, однак не можуть не бентежити ціни на них, які за рік зросли як мінімум у півтора-два рази. Зараз ціна за тонну складає понад 7 тисяч гривень, і вона ще буде зростати. Кількісні показники свідчать про те, що навіть за такою ціною наші сільгоспвиробники готові закуповувати міндобрива. Потроху, але щотижня вони поповнюють свої запаси. Купити добрива вони зможуть ще протягом усього лютого»,  — зазначила начальник відділу організації виробництва та маркетингу продукції рослинництва департаменту агропромислового розвитку ОДА Ліна Субота.

У рамках підготовки до весняно-польових робіт уже проведено боротьбу з гризунами на площі 101,3 тис. га, у тому числі на посівах озимих зернових культур — 66,6 тис. га, озимого ріпаку — 27 тис. га і на багаторічних травах — 7,7 тис. га.

Загалом на проведення комплексу весняно-польових робіт аграріям області необхідно 2,4 млрд. грн., що на 12,3 % (260 млн. грн.) більше минулорічних показників. У розрахунку на один гектар ріллі витрати складуть 1922 грн. Основне джерело покриття витрат — власні кошти і банківські кредити. Забезпеченість власними коштами складає 86%, банківськими кредитами — 14%, зазначають в ОДА.agravery.com

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи