У Самбірському районі запрацював завод з виробництва біодизельного палива з ріпаку

19.05.2014
У с. Луки Самбірського району Львівської області розпочав працювати завод з виробництва альтернативних енергоносіїв. Тут вироблятиметься 28 тисяч літрів біодизельного палива на добу з насіння ріпаку.
 
Його готовність та можливості інспектували Вігнал Крістобал (Канада) – представник технічної місії проекту ЮНІДО при ООН та Роман Верещинський – директор департаменту агропромислового розвитку ОДА.
 
Про це сьогодні, 19 травня, повідомив кореспондент IA ZIK.
 
Три роки тому фермер із с. Велика Озимина Іван Кільган єдиний в Україні серед трьохсот учасників став переможцем конкурсу впровадження в сільськогосподарське виробництво альтернативних енергоносіїв з виробництва біодизельного палива. Проект підготували ЮНІДО та Інститут відновлювальної енергетики НАНУ. В його рамках господарство отримало відповідну лінію, вартість якої 450 тисяч доларів. Фінансування проводилося кооперовано: частину грошей виділило ЮНІДО, а решта за рахунок ФГ «Кільган І.С.» та інших джерел. Обладнання пройшло сертифікацію згідно з європейськими вимогами. Весь процес автоматизований.
 
За словами керівника господарства Івана Кільгана, з одного гектара посівів ріпаку при урожайності три тонни насіння можна отримати тисячу літрів олії, а це майже стільки високоякісного біодизельного палива. При наявних посівних площах цієї олійної культури на Самбірщині, наголосив він, завод може забезпечити ним техніку всіх фермерів.
 
Додамо, що сам фермер на своєму  «джипі» їздить саме на біопаливі, виготовленому на цьому заводі.
 
У свою чергу Роман Верещинський наголосив, що в області на 50 тисячах гектарах аграрники вирощують ріпак. Урожай здебільшого вони експортують, бо Європа охоче покупає насіння цієї олійної культури. А відтак, завдяки цьому заводу все можна переробляти вдома і продавати сусіднім країнам готовий біодизель, на який існує великий попит.
 
 
 
 

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи