Україна та Єгипет активізують співпрацю у агропромисловому комплексі

05.08.2015

"Арабська Республіка Єгипет є важливим та перспективним торговельно-економічним партнером України", - наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі із Міністром сільського господарства в АРЄ Салахіддіном Гілялєм у ході робочого візиту до Єгипту.

Сторони обговорили важливість відкриття нового русла Суецького каналу для розвитку аграрного сектору обох країн, а також перспективи співробітництва між Україною та Єгиптом у агропромисловому комплексі.

"Україна готова налагоджувати регулярні поставки сільськогосподарської, харчової та іншої продукції до Арабської Республіки Єгипет. Мова йде, насамперед, про зернові, продукцію тваринництва, соняшникову олію, кондитерські вироби та молочну продукцію. Крім того Україна та Єгипет мають значний потенціал для розширення співпраці не лише у торговельній сфері, але й у галузі виробничої кооперації", - зазначив Міністр Олексій Павленко.

Співпраця між Україною та Арабською Республікою Єгипет відбувається у форматі Спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва. Міністр аграрної політики та продовольства України є Головою української частини комісії. Олексій Павленко наголосив: «Для української сторони надзвичайно важливо у найближчій перспективі провести засідання комісії. Воно сприятиме активізації співробітництва між нашими країнами».

Нагадаємо, що сьоме засідання Спільної комісії заплановано провести у м. Київ.

Довідково: За результатами І півріччя 2015 року зовнішньоторговельний обіг між Україною та Єгиптом склав понад 600 млн дол. США. Експортовано українську продукцію на загальну суму 567,8 млн дол. США: зернові злаки – 415,9 млн дол. США, олія – 68,7 млн дол. США, тютюн та вироби з нього – 32,5 млн дол. США. Також у 2015 році розпочався експорт живих тварин - 7,3 млн дол. США, масла тваринного – 3,1 млн дол. США, продуктів переробки плодів та овочів – 0,5 млн дол. США, плодів, горіхів і цедри – 0,5 млн дол. США.МінАПК

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи