Україна в 9 раз наростила експорт сільгосппродукції на бенгальський ринок

11.10.2013

Україна готова розпочати постачання курятини, молочної та кондитерської продукції до Республіки Бангладеш. Також Україна зацікавлена у нарощенні поставок вітчизняних зернових на бенгальський ринок. Про це йшлося під час зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка з Державним секретарем Міністерства торгівлі Народної Республіки Бангладеш Махбубом Ахмедом.

«Хочу відзначити позитивну динаміку співпраці України та Бангладеш у двосторонній торгівлі сільгосппродукцією. Так, за 8 місяців цього року товарообіг продукції АПК між країнами склав майже 50 мільйонів доларів. А це на 42 мільйона більше, ніж за весь минулий рік. І є хороша перспектива нарощення цієї динаміки», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр також наголосив, що від початку поточного року експорт української сільгосппродукції на бенгальський ринок становив 47 мільйонів доларів. При цьому, протягом минулого року ця цифра склала 5,3 мільйона доларів, що вдев’ятеро менше.

Також Микола Присяжнюк зауважив, що Україна може значно збільшити обсяг постачання вітчизняної аграрної продукції на бенгальський ринок. Зокрема, окрім розширення поставок вітчизняного зерна, Україна готова розпочати експорт курятини, молочної та кондитерської продукції. Також Україна зацікавлена в експорті соняшникової олії та цукру до Бангладеш.

Своєю чергою, Державний секретар Міністерства торгівлі Народної Республіки Бангладеш Махбуб Ахмед відзначив перспективність співпраці з Україною в аграрному секторі та підтвердив зацікавлення у розширенні імпорту української сільгосппродукції. Окрім того, бенгальська сторона виявила інтерес до збільшення постачання риби на український ринок.

Окрім того, Міністр додав, що на сьогодні як для України, так і для Бангладеш актуальною є популяризація виробленого в них продовольства на ринку країни-партнера. Так, українська сторона ініціює проведення презентаційних виставок-ярмарків продовольства в Бангладеш, що сприятиме ознайомленню бенгальців з українськими товарами та розвитку двосторонньої торгівлі в цілому.


minagro

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи