Україна зацікавлена у поглибленні та активізації співробітництва з Францією у галузі насінництва

22.06.2015

В ході робочого візиту до Франції Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко взяв участь в роботі круглого столу з питань насінництва (за участю представників компаній «Євраліс», «Маїсадур», «Лімагрейн» та інших), організований міжпрофесійною асоціацією виробників насіння (GNIS) та їх партнерами.

«Висловлюємо подяку GNIS за допомогу в підвищенні кваліфікації українських інспекторів з насінництва. А також – за експертну оцінку відповідних законодавчих актів. Мінагрополітики працює щодо розширення участі України в інших насіннєвих схемах ОЕСР. Ідеться, зокрема, про схеми сортової сертифікації насіння з хрестоцвітих, олійних та прядивних», – зазначив Олексій Павленко. «Мінагрополітики зацікавлено у продовженні активного діалогу між нашими країнами в галузі насінництва. Сподіваюся, що наші спільні зусилля сприятимуть його максимальній ефективності» - додав Міністр.

Заявку щодо розширення участі України у схемах сортової сертифікації насіння з хрестоцвітих, олійних та прядивних розглянуто на засіданні ОЕСР на 12 червня 2014 року.

З 26 травня до 4 червня 2015 року експерти Гендиректорату Єврокомісії «Охорона здоров’я та права споживачів» («САНКО») проводили аудит щодо оцінки системи офіційного контролю та сертифікації насіння зернових культур та їх еквівалентності до вимог ЄС в Україні. За попередніми висновками «САНКО» в цілому схвально оцінило систему офіційного контролю та сертифікації насіння зернових культур, їх еквівалентності до вимог ЄС.

Довідково:

В Україні вже кілька років успішно працюють французькі компанії, які реалізують двосторонні інвестиційні проекти з насінництва. Насіннєвий завод «Черліс» філіал групи «Євраліс» працює на Черкащині з 2007 року. Його потужність – 400 тис. п.о. кукурудзи та 120 тис. п.о. соняшника. «Лімагрейн» (з 2009 року в Україні працює філіал компанії «Лімагрейн»), реалізує продукцію (насіння соняшнику, кукурудзи і ріпаку) більш, ніж у 50-ти країн через філіали і партнерів. Компанія «Маїсадур» (на Дніпропетровщині). Новий комплекс з виробництва та обробки насіння відкрито у 2010 році у с. Могилів Царичанського району. Навколо заводу - виробнича база площею 10 000 га для кукурудзи та 4000 га для соняшника.

На даний момент співробітництво у галузі насінництва переважно здійснюється у сфері виробництва насіння та охорони прав на сорти рослин. Також є проекти в галузі сортовипробування.

 

Мін АПК

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи