Україною впроваджено міжнародні системи сертифікації насіння,

24.01.2014

Україною впроваджено міжнародні системи сертифікації насіння, однією з яких є Міжнародна асоціація з контролю за якістю насіння (ISTA). Повноважними представниками Кабінету Міністрів України у ISTA призначено Державну інспекцію сільського господарства та її Голову - Головного державного інспектора сільського господарства. Згідно Закону України “Про ратифікацію Конституції Міжнародної  асоціації з контролю за якістю насіння” Україна прийняла на себе всі зобов”язання  щодо участі в цій організації.

Так, враховуючи той факт, що в травні цього року заплановано проведення фахівцями з Міжнародної асоціації з контролю за якістю насіння,  аудиту лабораторії ISTA, під керівництвом Голови Державної інспекції сільського господарства України Владислава Гончаренко відбулося засідання робочої групи з питань забезпечення діяльності та функціонування лабораторії ISTA.  

«Закон України «Про приєднання України до Схем сортової сертифікації насіння зернових культур, кукурудзи та сорго Організації економічного співробітництва і розвитку» передбачає правове врегулювання питання про приєднання України до Насіннєвих схем, а також допомагає розмежовувати експорт насіннєвого матеріалу та продовольчого зерна», - сказав Владислав Гончаренко та додав, що ратифікація Верховною Радою України Конституції Міжнародної асоціації по контролю за якістю насіння, забезпечує повноправне членство України в цій організації, дозволяє видавати сертифікат міжнародного зразка, який визнається всіма країнами – членами цієї міжнародної організації.

Тож, на засіданні було розглянуто питання щодо організації роботи та управління лабораторії ISTA, яка є структурним підрозділом Державного центру сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції.
Прес-служба Держсільгоспінспекції України

 

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи