Українські виробники вичерпали чотири квоти вже у 2015 році», - Владислава Рутицька

11.03.2015

Про це заступник Міністра аграрної політики та продовольства України із питань євроінтеграції повідомила під час інтерв’ю.

«На сьогоднішній день ми маємо чотири квоти, за якими виділені обсяги були вичерпані достроково: це квота на експорт кукурудзи (400 тис. тонн), меду (5 тис. тонн), майже вичерпані позиції по яблучному та виноградному соку  - на 98, 4 % (залишок складає 157 тонн з 10 тис. тонн) та квартальну квоту по м’ясу птиці (4 тис. тонн)», - зазначила Владислава Рутицька.

21 квітня в Києві заплановане проведення чергового засідання «Діалог Україна-ЄС з аграрних питань. Раз в півроку разом з представниками Європейського Союзу обговорюються актуальні питання АПК, зокрема положення Угоди про асоціацію.  

«В рамках аграрного діалогу ми будемо обговорювати використання Україною автономних торгівельних преференцій, наданих ЄС та можливості започаткування переговорного процесу щодо перегляду в рамках створення Зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Це дуже серйозне питання яке вимагає прагматичного підходу: детальної обробки, аналізу, чіткого розуміння можливостей українських виробників та прогнозу виробництва» - підкреслила заступник Міністра.

«Ми проводимо постійну та системну роботу з  профільними асоціаціями. З паном Філом Хоганом, Комісаром ЄС з сільського господарства ми мали можливість спілкуватись під час «Зеленого тижня» в Берліні. Ми обговорили стратегічні питання аграрного діалогу. В нас є розуміння, що є й квоти, які досі не відкриті та не заповнені. І над цим питанням треба ретельно працювати», - додала Владислава Рутицька.Міністерство аграрної політики та продовольства України

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи