Виробники курятини та яєць розраховують на докризові показники в 2016 році

08.01.2016

Яким буде виробництво, експорт та ціни на яйця та курятину, прогнозує Асоціація птахівників України. 

Про тенденції ринку

В яєчному виробництві: відбулося зниження обсягів виробництва. В першу чергу, спад виробництва яєць пов'язаний з втратою підприємств у Луганській та Донецькій областях. Там були сконцентровані досить значні потужності по їх виробництву, біля 15% загальнодержавного виробництва. Внаслідок цього та стабільного експорту, на внутрішньому ринку спостерігався дефіцит яєць, що в кінцевому результаті призвело до росту оптово-відпускних цін.

В бройлерному виробництві: втрати виробничих потужностей в Луганській та Донецькій областях, АР Крим, де вироблялося більше 40 тис. тонн м’яса бройлерів щороку, вдалося компенсувати за рахунок збільшення виробництва на інших підприємствах. Промислове виробництва м’яса бройлерів показало позитивну динаміку, хоч і не значну. Спостерігався стабільний попит на продукцію, оскільки м'ясо птиці найдешевше серед інших видів м’яса.

В поточному році споживання м’яса птиці зменшиться, але найменше серед інших видів м’яса. За нашими прогнозами споживання на душу населення зменшиться на 0,4 кг і становитиме 24,4 кг. На свинину зменшення становитиме 2,3 кг і на яловичину 0,8 кг.

Про виробництво

За 11 місяців поточного року було вироблено 1044,1 тис.тонн м"яса птиці, що на 8 тис.тонн менше, ніж в минулому році. Зменшення відбулось за рахунок господарств населення. При цьому на підприємствах виробництво залишилось на рівні минулого року (890,8 тис.тонн +2,9 тис.тонн). Виробництво м’яса бройлерів за 11 місяців склало 828 тис.тонн, що на 21,8 тис.тонн більше, ніж за аналогічний період 2014 року. 

За підсумками 2015 року прогнозується виробництво 1145 тис.тонн мяса птиці, що на 23 тис.тонн менше, ніж в минулому році. При цьому виробництво м’яса бройлерів на підприємствах зросте на 3%, і становитиме трохи більше 960 тис.тонн.

За 11 місяців поточного року було вироблено 15,7 млрд.штук яєць від всіх видів птиці, що на 2,6 млрд.штук менше ніж в минулому році. В  с/г підприємствах виробництво склало 8,9 млрд.штук, що на 2,6 млрд.штук або 22,7% менше, ніж за аналогічний період 2014 року. За 2015 рік прогнозується виробництво 16,9 млрд.штук яєць, що на 15 % менше ніж в минулому році. Виробництво яєчних продуктів становитиме 26 тис.тонн.

Про ціни

З листопада 2014-го року по лютий 2015-го спостерігалась тенденція по збільшенню цін на основні види зернофуражних культур - за цей час вони збільшились більш ніж на 50%, а оскільки в собівартості продукції птахівництва комбікорми становлять 60-65 відсотків, то відповідно цей фактор також призвів до збільшення собівартості.

Також, девальвація національної валюти в першу чергу призвела до збільшення собівартості продукції через ріст імпортної складової в її складі з 15 до 40 відсотків. Племінні ресурси, ветеринарні препарати, вітаміни, премікси, обладнання та запасні частини до нього - все це імпортується.

Внаслідок цього, птахівничі підприємства були змушені підняти оптово-відпускні ціни на свою продукцію для покриття собівартості. Так, оптово-відпускні ціни на м'ясо бройлерів з початку року зросли на 33%, а на яйця курячі-харчові на 60%.

Про імпорт-експорт

Експорт м’яса птиці за 11 місяців поточного року становив 150,8 тис.тонн, що на 7 тис.тонн менше ніж 2014 році. В 2015 році експорт м’яса птиці становитиме біля 165 тис.тонн, що на 10 тис.тонн менше ніж в 2014 році. Експорт яєць за 11 місяців поточного року становив 925 млн.штук. За весь 2015 рік буде експортовано 975 млн.штук., що на 50 млн.більше ніж в минулому році. Експорт яєчних продуктів становитиме 4  тис.тонн.

Цього року відкрили ринок Ізраїлю по яйцям курячим харчовим, а також отримали дозвіл на постачання харчових яєць до країн Європейського Союзу. Раніше був дозвіл на продукти переробки і на яйця лише для промислової переробки, а з травня отримали дозвіл вже на постачання харчових яєць. Також відповідна робота триває по сертифікації на доступ до ринків Марокко, Вєтнаму, Сінгапуру, Філіппін. 

По м’ясу птиці зроблений значний крок по доступу на ринок Саудівської Аравії, процедура по отриманню доступу до ринку знаходиться на фінальній стадії. Також відповідна робота триває по сертифікації на доступ до ринків Китаю, Гонконгу, Сінгапуру, ПАР, Вєтнаму, Південної Кореї, Канади, Мексики.

Прогноз на 2016 рік

На початку цього року ми прогнозували інші показники з експорту та виробництва. Рік показав, що ми не досягли поставлених планів. За 2016 ми прогнозуємо виробництво 1,2 млн тонн м'яса птиці. Це буде на 3% більше ніж в поточному році. Експорт складе 190 тис. тонн.

Якщо говорити про яєчний сектор, то, враховуючи те, що є дефіцит, наступного року буде все-таки збільшення виробництва до рівня 2013 року, зростання експорту на 150-200 млн.штук, тому що ми зараз докладаємо багато зусиль для відкриття нових ринків.

 

Agravery

 

пальмовое масло, современные технологии производства здоровой пищи